Veel Nederlandse bedrijven kiezen voor Suriname als plek om hun klantenservice onder te brengen.
Uit onderzoek van GFC Nieuws blijkt dat Suriname aantrekkelijker is dan Curaçao, vooral vanwege de betere beheersing van het Nederlands.
Suriname heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een belangrijke plek voor Nederlandstalige klantendiensten.
Grote merken zoals Ziggo, Vodafone, Albert Heijn, Eneco en Zalando laten hun klanten in Suriname helpen.
Dat komt doordat Nederlands hier overal aanwezig is. Het wordt gesproken op school, thuis, in de media en op straat.
Medewerkers praten de taal vanzelfsprekend en dat merk je meteen aan de klantvriendelijkheid.
Curaçao heeft ook callcenters, maar op kleinere schaal. Het eiland is meertalig, met Papiaments als belangrijkste omgangstaal.
Ook Engels en Spaans worden veel gebruikt. Nederlands is wel officieel, maar het wordt minder gesproken in het dagelijks leven.
Vooral jongeren gebruiken het minder vaak, en dat zie je terug in de taalvaardigheid. Sommige Nederlandse toeristen klagen zelfs over slecht Nederlands.
Toch heeft Curaçao ook sterke kanten. Door de meertaligheid is het geschikt voor internationale bedrijven die op meerdere markten tegelijk mikken. De tijdzone is handig en er zijn fiscale voordelen.
Maar voor bedrijven die vooral klanten uit Nederland willen helpen, is Suriname momenteel de logischere keuze.
De taal loopt hier soepeler, het contact voelt natuurlijker aan, en dat maakt een wereld van verschil in klantenservice.
Foto ter illustratie.

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.