Soap Bhikharie met vendetta tegen Santokhi

hikmat bhikharie

Wat gebeurt er in Suriname? Een Nederlander, die hier logeert, ronselt PVP kandidaten voor een politieke partij, waarvan hij zelf als voorzitter per definitie niet gekandideerd mag worden.

Een andere Nederlander, die hoog en droog in Nederland woont, beschuldigt mij, als rechtzoekende, van verspilling van gemeenschapsgelden, terwijl hijzelf misschien profiteert van een uitkering wegens arbeidsongeschiktheid, wie weet.

Maar beide Nederlanders genieten hier wel van optimale mediafaciliteiten ten opzichte van de lokale politici. Wat een toestand!

Verder beschuldigt laatstgenoemde mij van een onderdeel te zijn van ‘Soap Bhikharie’ in zijn gelijknamige artikel en een vendetta of bloedwraak tegen Santokhi te hebben ondernomen.

Ik ken Santokhi persoonlijk en juist daarom ben ik erg teleurgesteld in zijn bestuur, want ik weet dat hij beter weet. Dus helaas geen motief voor bloedwraak voor jou, Hikmat, zo heet die Nederlander.

Blind rage

Een van de eerste dingen die deze Nederlander in zijn artikel met betrekking tot de PVP strijd voor rechtsgeldigheid van de volmacht ophaalt, is het volgende: “Plotseling waren vriend en vijand een enorme pleitbezorger voor Bhikharie.”

Dat heet ‘blind rage,” wat in de psychologie bekend staat als oncontroleerbare, psychologisch verblindende woede. En de oorzaak kan zijn jaloezie of afgunst of beide. Take your pick!

Waarom hij dan ook nog onnodig allerlei klinkende namen hierbij betrekt, moet hij zelf weten.

Rechtszekerheid

Op een helder moment bevestigt hij ietsje later heel kort: “Suriname was een bewijs van rechtstaat geworden na het eerste vonnis van het Hof.”

Ja Hikmat, de PVP heeft inderdaad een significante bijdrage geleverd aan ongekend eerherstel van onze rechtsstaat en rechtsorde; aan de rechtszekerheid, waarin een ieder gelijk wordt behandeld en waarin wetten consistent en voorspelbaar worden toegepast; aan bekrachtiging van het gelijkheidsbeginsel, en dientengevolge aan de succesvolle strijd tegen machtsmisbruik, willekeur en corruptie.

Blinde vendetta

Vol overtuiging beweert hij vervolgens: “In plaats van dat hij tijdig en goed voorbereid in februari zijn ‘stukken’ aanlevert om zo ‘last minute’ verrassingen op te kunnen vangen gaat een deel van zijn bestuur halfslachtig op de laatste dag en het laatste moment met half voorbereide ‘stukken’ naar het CHS.”

Zo zie je weer, wanneer deze Nederlander de klok heeft horen luiden en niet weet waar de klepel hangt. Niet de tijd was aan de orde; de rechtsgeldigheid van de volmacht ondertekening door de gewone meerderheid werd betwist.

En in dit vonnis zijn CHS, Santokhi en een kantonrechter veroordeeld wegens onrechtmatig handelen, dus de conclusie van een blinde vendetta tegen Santokhi is een hallucinatie.

Geestelijke schade

Met de voorgaande onwetendheid gaat hij verder door te stellen: “Ja ik hoor je al klagen dat hij tijd heeft verloren aan het procederen maar het leven is niet eendimensionaal rechtlijnig en plannen is daarom multidimensionaal en vaak parallel … hiermee bewijst Bhikharie dat hij niet met de verkiezingen bezig is maar met zijn blinde vendetta tegen Santokhi en mogelijk opgejut is door de zoon van Santokhi.”

Als na vijf jaren de PVP weer actief is en slechts gedurende drie maanden, waarbij de aangediende kandidaten eerst het bewijs willen zien dat de PVP daadwerkelijk meedoet aan de verkiezingen alvorens hun detail persoonsgegevens verder te verstrekken, is dat toch niet onredelijk?

De geestelijke schade begon met een shock na de eerste CHS weigering. Een ieder was nieuw en had hoge verwachtingen.

Daarna kwam het CHS email dat de PVP zich niet voor de tweede registratie mocht aanmelden, waardoor ze gedesillusioneerd raakten.

Na de afwijzing van het beroep bij het staatshoofd als hoofd van het Administratief Beroepsinstituut, gaven de meesten de hoop op dat de PVP nog mee zou kunnen doen aan de verkiezingen.

Toen de kantonrechter deze afwijzing bekrachtigde, was het hek van de dam. Vier keren in drie weken tijd onrechtmatig ervan weerhouden om deel te kunnen nemen aan het actief en passief kiesrecht, deed bijna elke Surinamer geloven dat dit bij het Hof van Justitie een verloren zaak zou zijn.

Wat verwacht je van dit effect op de nieuwe kandidaten van een ‘nieuwe’ partij, los van de genoemde ronselpraktijken?

Discriminatie

Is het vragen van een week extra een symptoom van niemand meer in de PVP hebben als kandidaat?

Over multidimensionaal en parallel gesproken. Anderzijds hadden de andere 14 politieke partijen meer dan een maand de tijd hiervoor, van 23 februari tot en met 25 maart.

Is dit verenigbaar met het gelijkheidsbeginsel, het fair-play beginsel en het vertrouwensbeginsel of discriminatie?

Openbaar Ministerie slaapt

Desondanks waren er vele verzuimen en mogelijke strafbare feiten, waarover de Nederlander, die Santokhi promoot, tegen of zonder betaling, als het graf zwijgt om zijn onterechte punten te maken.

Is dat het geval omdat de VHP misschien in deze uitsteekt? Dus Hikmat, denk goed na voordat je weer verleid wordt om mijn naam en die van de PVP te misbruiken!

De OKB voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks constateerde namelijk zelf dat het een complete chaos was bij de indiening van kandidatenlijsten, waaronder:
·   dat veel bewilligingsformulieren niet ondertekend zijn; en toch mogen de betrokken partijen deelnemen aan de verkiezingen
·   dat sommige politieke partijen op A4-velletjes hun kandidatenlijsten hebben ingediend, terwijl de wet bepaalde modelformulieren voorschrijft; en toch mogen de betrokken partijen deelnemen aan de verkiezingen
·   dat van bepaalde partijen kandidaten op lijsten van twee politieke organisaties voorkomen en dat fraude (mensenrechtenschending) onderzocht dient te worden; en toch mogen de betrokken partijen deelnemen aan de verkiezingen
·   dat kandidaten gebeld hebben omdat er gefraudeerd zou zijn met hun handtekening (valsheid in geschrifte); en toch mogen de betrokken partijen deelnemen aan de verkiezingen.

Welnu, misschien verkeert het Openbaar Ministerie in het ongewisse hieromtrent, vandaar mijn vriendelijke, beleefde en ernstige oproep om een gedegen onderzoek in te stellen naar bovengenoemde mogelijke stafbare feiten; of (en wie) ze met de mantel der liefde zijn (heeft) bedekt; wie zich misschien zou hebben laten omkopen om hun bewezen klachten terug te nemen, en welke personen hiervan kennis droegen.

Machtsmisbruik, willekeur en corruptie

Dit is geen heksenjacht, maar het doen handhaven van onze herstelde rechtsstaat en rechtsorde, etc.

Als het Openbaar Ministerie, om welke redenen dan ook, nalaat dit onderzoek te doen naar mogelijke strafbare feiten, worden machtsmisbruik, willekeur en corruptie wederom gelegaliseerd.

Op deze wijze zullen wij dan als gevangen ratten blijven rondhollen in een desastreuze vicieuze cirkel, symbolisch uiteraard.

Assoc. Prof. Dr. Roy I. Bhikharie, PhD (VZ) Progressief-Verheffende Partij