Regering grijpt in om opkoopprijs van padie te ondersteunen

rijst

De regering heeft maatregelen getroffen om de opkoopprijs van padie te stabiliseren.

Dit besluit werd genomen tijdens de regeringsraadvergadering onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, waarin minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) de huidige uitdagingen binnen de rijstsector uiteenzette.

Garantieprijs van SRD 600 per baal ingesteld

Door de dalende rijstprijzen op de internationale markt staat de opkoop van padie onder druk. Om boeren te ondersteunen en de continuïteit van de sector te waarborgen, heeft de regering een garantieprijs van SRD 600,- per baal van 79 kg natte padie vastgesteld.

Dit is noodzakelijk, aangezien meer dan 60% van de nationale rijstproductie geëxporteerd moet worden om voldoende opslagruimte te creëren voor de nieuwe oogst.

Compensatie voor export en financiering voor opkopers

Er wordt onderscheid gemaakt tussen rijst bestemd voor de lokale markt en rijst voor export, waarbij de prijzen op de binnenlandse markt gemiddeld 50% hoger liggen.

Om export rendabel te houden, zal de overheid compensatie per geëxporteerde ton rijst toekennen, zodat de vastgestelde garantieprijs gewaarborgd blijft.

Daarnaast kampen opkopers met een tekort aan kapitaal om padie in te kopen. Om dit probleem op te lossen, heeft de Governor van de Centrale Bank van Suriname toegezegd financiële middelen beschikbaar te stellen via particuliere banken tegen een redelijke rente.

Alleen opkopers die zich houden aan de minimum opkoopprijs van SRD 600,- per baal komen in aanmerking voor deze faciliteit.

Met deze maatregelen beoogt de regering stabiliteit en zekerheid in de rijstsector te brengen, zodat zowel boeren als opkopers ondersteund worden en de sector duurzaam kan blijven opereren.