Oude paspoorten verdwijnen, introductie e-Paspoort per 25 april 2025 in Suriname

paspoort reizen

Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat weten dat op 25 april 2025 de Wet Reisdocumenten in werking treedt. In dit kader worden nieuwe procedures ingevoerd voor de aanvraag van paspoorten.

De belangrijkste wijziging is de introductie van het e-Paspoort in Suriname.

Nieuwe aanvraagprocedures per 25 april 2025

Vanaf vrijdag 25 april 2025 is het mogelijk om aanvragen voor paspoorten uitsluitend in te dienen volgens de nieuwe wetgeving, waarbij het e-Paspoort wordt uitgegeven.

Dit e-Paspoort voldoet aan de internationale eisen voor elektronische reisdocumenten en bevat onder andere een chip met biometrische gegevens.

Laatste kans voor aanvraag huidig paspoort tot 11 april

Burgers die nog een aanvraag willen indienen voor het huidige Machine Readable Passport (MRP), kunnen dat doen tot en met 11 april 2025. Daarna is het enkel mogelijk een e-Paspoort aan te vragen.

Oproep aan de samenleving

Het ministerie vraagt de samenleving nadrukkelijk om rekening te houden met deze wijziging en tijdig hun aanvraag in te dienen, indien zij nog gebruik willen maken van het huidige paspoorttype.