Oemrawsingh over gestolen bronzen buste Trefossa: Metaalopkopers, koop dit erfgoed niet op!

Buste-Trefossa-03-1024x576

De bronzen buste van Henri Frans de Ziel, beter bekend als Trefossa, is gestolen.

De Stichting Henri Frans de Ziel heeft de samenleving op dinsdag 25 februari hierover geïnformeerd en roept op tot hulp bij het terugvinden van het beeld.

Op woensdag 26 februari belegde de stichting een persbriefing, waarin voorzitter Johan Roozer en penningmeester Sunil Oemrawsingh hun diepe betreuring over de diefstal uitspraken.

Diefstal van nationaal erfgoed

Het monument, dat staat aan de Kleine Combéweg, bestond uit een sokkel met een bronzen buste van Henri Frans de Ziel. Het kunstwerk werd ontworpen en in brons gegoten door de gerenommeerde Surinaamse kunstenaar Erwin de Vries.

Tijdens de persbriefing gaf het stichtingsbestuur, in aanwezigheid van de buurtmanager van het ressort Centrum, verdere toelichting over de impact van deze diefstal.

Voorzitter Roozer benadrukte de grote maatschappelijke en emotionele waarde van het monument: “Wij hopen dat we dit beeld terugvinden, omdat het een onvervangbaar onderdeel is van het monument. Dit is niet zomaar een kunstwerk, maar een eerbetoon aan een van de meest markante Surinamers.”

De stichting doet een dringende oproep aan de gemeenschap om te helpen bij het terugvinden van het beeld. “We vragen dringend dat het beeld wordt teruggebracht, zodat dit nationaal monument en de betekenis ervan voor Suriname behouden blijven en voor iedereen toegankelijk blijven.”

Penningmeester Oemrawsingh waarschuwde daarnaast dat de diefstal van bronzen bustes in Paramaribo een verontrustende trend lijkt te worden. Hij riep metaalopkopers op om de buste niet op te kopen of te verwerken.

“Dit is een groot verlies voor het land en ons cultureel erfgoed. Laten we samen zorgen dat dit waardevolle monument terugkomt,” aldus de stichting.

De informatie uit dit artikel is afkomstig van gov.sr.