Nieuwe Surinamer in Nederland schrikt van autoreparatie van €1500

automonteur

Iedereen weet dat autorijden in Nederland duur kan zijn, maar sommige rekeningen kunnen je echt even laten slikken.

Dat ondervond een van oorsprong Surinaamse man die nog niet zo lang in Nederland woont.

Toen hij zijn auto bij een merkdealer in Den Haag bracht voor een reparatie, kreeg hij een offerte van maar liefst €1500.

GFC Nieuws Lifestyle ontving via WhatsApp een bericht van R.B., die liever niet met zijn volledige naam in het nieuws wil.

Hij vertelt dat hij zijn Franse auto naar de dealer bracht omdat zijn distributieriem vervangen moest worden.

“Ik wilde zeker weten dat het goed werd gedaan,” zegt hij.

“Mijn auto heeft een natte distributieriem, en dat vraagt wat extra werk.” Dit type riem loopt door de motorolie en moet zorgvuldig worden vervangen om schade te voorkomen.

Toen hij de offerte zag, schrok hij zich rot. “Het was nog duurder dan ik had verwacht.” Nog vreemder vond hij dat hij ook zou moeten betalen om in de wachtruimte van de dealer te zitten.

Op advies van een familielid besloot hij de reparatie elders te laten uitvoeren, bij een niet-merkdealer. De rekening was toen de helft minder.

Hoe kan het dat de prijzen zo uiteenlopen? Een mogelijke verklaring is dat veel dealers werken met leasemaatschappijen, waar de kosten vaak minder kritisch worden bekeken.

Uit een onderzoek van Knab blijkt dat ongeveer 40% van de zelfstandig werkende automonteurs vooral zakelijke klanten bedient, zoals garages en leasemaatschappijen.

De overige 60% richt zich op particulieren, die meestal scherpere tarieven hanteren. Voor nieuwkomers in Nederland kan dat een flinke besparing opleveren.

Foto ter illustratie.