De verkiezingen in Suriname zijn niet zomaar een politieke gebeurtenis; ze zijn een ware volksbeweging.
Dat zegt GFC-lezer Bert Groeneweg, een Nederlander die al zes jaar in Suriname woont.
Voor hem is dit de achtste keer dat hij verkiezingen van dichtbij meemaakt, en telkens weer valt de enorme betrokkenheid van de bevolking op.
“Maanden voor de verkiezingen hangen de vlaggen al uit. Mensen dragen trots T-shirts, petjes en zelfs paraplu’s van hun favoriete partij,” vertelt hij aan onze hoofdredacteur Jennifer Atmo.
De straten kleuren politiek, en de televisieprogramma’s staan bol van kandidaten die hun standpunten toelichten.
Toch viel er iets op bij een recente uitzending van ‘In de Branding’. Tijdens een toespraak van Gregory Rusland, voorzitter van de NPS, zag Bert dat het publiek voornamelijk bestond uit oudere creoolse mannen met een stevige buikomvang.
“Hoe denkt een partij als NPS op deze manier jongere stemmers aan te trekken?” vraagt hij zich af. Ook het constante geloop achter de spreker leidde behoorlijk af.
Bert vraagt zich af of partijen geen Public Relations-managers hebben die weten hoe je een gevarieerd en aantrekkelijk publiek samenstelt voor de camera.
“Plaats jonge mensen van verschillende etnische achtergronden vooraan en zorg dat de aandacht bij de spreker blijft,” adviseert hij.
Met veertig partijen die meedoen aan de verkiezingen, is het volgens hem belangrijk om positief op te vallen.
Bert’s boodschap aan de politieke partijen is duidelijk: het draait niet alleen om wat je zegt, maar ook hoe je het presenteert.
P. Peterson, vaste redacteur bij GFC Nieuws, heeft een scherp oog voor boeiende verhalen. Zijn diverse interesses variëren van gezondheid en lifestyle tot internationale kwesties, technologie en misdaad. Zijn bijdragen verrijken de inhoud van het platform met zijn unieke perspectief.
Voor contact: peterson@gfcnieuws.com