“Er zijn nog eerlijke mensen in Suriname.” Dat zegt een ooggetuige na een opmerkelijk voorval vanmorgen bij een geldautomaat van supermarkt Best Mart in het noorden van Paramaribo.
Terwijl sommigen beweren dat eerlijkheid zeldzaam is geworden, bewees een onbekende vrouw het tegendeel.
Rond 10.54 uur was een man bij de geldautomaat om geld te pinnen. Na de transactie liep hij weg, maar vergat een stapel biljetten van 500 SRD, vermoedelijk ter waarde van SRD 3.000, in het vakje van de automaat.
Hij was zich van geen kwaad bewust en liep rustig terug naar zijn auto om te vertrekken.
De enige andere persoon in de buurt was een vrouw die na hem bij de automaat kwam. Ze had de kans om het geld mee te nemen zonder dat iemand het zou merken.
Maar in plaats daarvan riep ze de man, net op het moment dat hij wilde wegrijden. Ze wees hem op zijn vergeten geld, waarna hij het alsnog in ontvangst kon nemen.
Een getuige die het tafereel vanuit zijn auto gadesloeg, vertelt aan GFC Nieuws: “Mensen zeggen vaak dat iedereen hier corrupt of oneerlijk is, maar deze vrouw bewijst het tegendeel.
Dit is het bewijs dat oprechtheid nog steeds bestaat in ons land.”
Foto ter illustratie.

Jennifer Atmo is de hoofdredacteur bij GFC Nieuws. Ze beschrijft zichzelf als een echte Surinamekenner en heeft een passie voor lifestyle en entertainment-onderwerpen. Buiten haar rol in de media is Atmo tevens de voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke zaken.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.