Kwarktaart met zure smaak in Suriname niet altijd bedorven

cheesecake cake taart

Laatst was er weer wat ophef in Paramaribo. Een meneer uit Jamaica, chefkok nog wel, bestelde een cheesecake en een stukje chocoladecake bij een bekend tentje in Paramaribo Noord.

Niet lang daarna stond zijn klacht online: de taart zou zuur smaken en dus bedorven zijn. Iedereen ging los in de reacties. Maar is dat wel terecht?

De verwarring zit ‘m vaak in het hoofdingrediënt: kwark.

In Suriname maken we onze cheesecake soms op de Nederlandse manier, dus met kwark.

En dat heeft van nature een lichtzure smaak. Dat is geen teken van bederf, maar gewoon hoe kwark smaakt.

In Jamaica – net als in Amerika trouwens – wordt cheesecake vaak anders gemaakt. Zwaarder, romiger en veel zoeter.

Daar gebruiken ze roomkaas, suiker en soms zure room. Logisch dus dat die chefkok iets heel anders verwachtte.

Tuurlijk, het kan altijd misgaan met taart. Dat sluit ik niet uit. Maar niet elke zure smaak betekent dat iets slecht is. Soms is het gewoon een andere stijl.

Dus de volgende keer dat je een frisse kwarktaart proeft, weet je: misschien is het geen fout, maar gewoon… hoe het hoort.

Jamaicaanse chefkok deelt negatieve ervaring na incident in Surinaams restaurant