GFC NIEUWSREDACTIE-Â De topman van de Surinaamse politieke partij de Nieuwe Leeuw, Dharmvir Mungra, vindt het onbegrijpelijk dat de OMO-veilingen door gaan.
Aan GFC laat de politicus het volgende weten.
President Santokhi erkent dat de OMO-veilingen geen oplossing bieden en zelfs averechts werken, maar toch gaan ze onverminderd door.
Ondanks waarschuwingen van experts lijkt de Centrale Bank van Suriname (CBvS) zich niets aan te trekken van de nadelige gevolgen van deze maatregel.
Het roept de vraag op of het niet tijd is om de bank verantwoordelijk te houden voor haar falen en de ernstige negatieve gevolgen daarvan.
Velen vragen zich af of de instelling niet teruggebracht moet worden naar haar oorspronkelijke rol als “kassier” van de staat.
Tegelijkertijd wordt aanbevolen om samen met het IMF een Currency Board-systeem te onderzoeken om de economie weer op orde te krijgen, inclusief bijbehorende maatregelen zoals eerder gesuggereerd door deskundigen.
Voortzetting van het huidige beleid brengt ons helaas alleen maar verder van een oplossing.
Jennifer Atmo is de hoofdredacteur bij GFC Nieuws. Ze beschrijft zichzelf als een echte Surinamekenner en heeft een passie voor lifestyle en entertainment-onderwerpen. Buiten haar rol in de media is Atmo tevens de voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke zaken.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com