Radjinder en een familielid vroegen op 1 november 2024 hun PSA-kaart aan. Ze betaalden €200 maar kregen sindsdien geen enkele reactie.
“We hebben de aanvraag gedaan en gewoon niks meer gehoord. Niet eens een bevestiging dat het is ontvangen,” zegt de inwoner van Zuid-Holland in een WhatsApp bericht aan onze redactie.
Het consulaat in Amsterdam verwees hen naar Suriname. Daar kregen ze na drie e-mails eindelijk te horen dat de aanvraag in orde was, maar dat andere instanties ermee bezig zijn. Nu, op 11 februari 2025, is er nog steeds geen update.
“Wij reizen op 23 februari naar Suriname voor familiebezoek. Omdat we geen PSA hebben, moesten we toch de Entry Fee betalen. De tickets waren al gekocht, anders hadden we gewoon een andere vakantie geboekt,” vertelt hij gefrustreerd.
Radjinder noemt het oplichting en wil juridische stappen ondernemen. “Ik hoef die PSA niet meer. Ik ga een advocaat inschakelen en mijn geld terughalen. Dit gebeurt alleen in Suriname.”
Steeds meer mensen klagen over de lange wachttijden en slechte communicatie rondom de PSA-aanvragen.
Ze willen dat de Surinaamse instanties hier iets aan doen.
![jennifer Atmo2](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2021/11/jennifer-Atmo2.png)
Jennifer Atmo is de hoofdredacteur bij GFC Nieuws. Ze beschrijft zichzelf als een echte Surinamekenner en heeft een passie voor lifestyle en entertainment-onderwerpen. Buiten haar rol in de media is Atmo tevens de voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke zaken.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com