Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft in Brokopondo het project ‘Sociaal-Agogische Vorming in Buurten, doorstart Buurtcentra’ gelanceerd.
Dit initiatief, onder leiding van het onderdirectoraat Jeugdcentra, richt zich op positieve gedragsbeïnvloeding en het ontwikkelen van basisvaardigheden bij jongeren van 4 tot 21 jaar.
Gedurende acht maanden nemen de jongeren drie middagen per week deel aan activiteiten zoals sport, spel, creatieve expressie en theater.
De naschoolse begeleiding vindt plaats in Klaaskreek, Brownsweg en Brokopondo Centrum en wordt afgesloten met een gezamenlijke expositie.
Minister Steven Mac Andrew benadrukte dat deze vorming jongeren helpt om negatieve invloeden te vermijden en stimuleert talentontwikkeling via sport en educatie.
Hij overhandigde sportmateriaal en schoonmaakspullen aan de coördinatoren en moedigde de jongeren aan om actief deel te nemen.
Ook directeur Jeugdzaken Genti Mangroe, onderdirecteur Jeugdcentra Meryl Maes en coördinator Vince Dalen onderstreepten het belang van naschoolse vorming.
Vertegenwoordigers van de districtscommissaris van Brokopondo woonden de lancering bij.

M.P. Wong maakt deel uit van het freelance redactieteam van GFC Nieuws.
Voor contact: info@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.