De leerling van een Muloschool in Marienburg die eerder deze week is aangehouden, dreigde op 6 februari een bloedbad aan te richten op school.
De verdachte, P.S.S., had volgens medeleerlingen en leerkrachten een lijst opgesteld met namen van docenten die hij als doelwit beschouwde.
Het gerucht over de dreiging verspreidde zich vorige week onder leerlingen en docenten. Op maandag 3 februari deed een leerkracht officieel aangifte van bedreiging met een misdrijf tegen het leven bij het politiebureau Marienburg.
Medeleerlingen bevestigden dat P.S.S. vaker agressief gedrag vertoonde en dat ze zich onveilig voelden in zijn aanwezigheid.
Tijdens een intern onderzoek werd een leerkracht die de uitlatingen van de leerling onderzocht, zelf met de dood bedreigd.
Een andere docent die P.S.S. wilde aanspreken op zijn gedrag, kreeg te horen dat ook zij op de lijst stond.
Uit verdere informatie bleek dat P.S.S. eerder van een Muloschool in Nieuw-Amsterdam was verwijderd, nadat hij een vuurwapen bij zich had tijdens de lessen.
De politie startte direct een onderzoek en spoor P.S.S. op wegens bedreiging met een misdrijf tegen het leven.
Na zijn aanhouding werd hij voorgeleid aan een Hulpofficier van Justitie en vervolgens, in overleg met het Openbaar Ministerie, in verzekering gesteld.
De verdachte is inmiddels overgebracht naar het Jeugd Coördinatie Centrum Opa Doeli, waar het verdere onderzoek zal plaatsvinden.
M.P. Wong maakt deel uit van het freelance redactieteam van GFC Nieuws.
Voor contact: info@gfcnieuws.com