De zaak rond Carlos Durham krijgt plots een heel andere wending.
Volgens Suriname- analist R. Pinas blijkt nu namelijk dat niemand minder dan de bekende Nederlandse opiniepeiler Maurice de Hond daadwerkelijk heeft meegewerkt aan een opinieonderzoek waarbij ook Durham betrokken was.
Deze nieuwe onthulling werpt volgens Pinas een totaal nieuw licht op de situatie.
In een toelichting aan GFC Nieuws stelt Pinas dat Maurice de Hond al decennialang wordt beschouwd als een toonaangevende figuur in de wereld van peilingen.
“Als deze man zegt dat hij betrokken was, dan moeten we dat serieus nemen. Hij is iemand met aanzien, ervaring en integriteit,” aldus Pinas.
Hij wijst erop dat de samenwerking tussen Durham en De Hond, indien correct weergegeven, een solide basis biedt om de eerder geuite kritiek op Durham opnieuw te evalueren.
“Maurice de Hond staat bij mij bekend als een echte professional die zijn zaken goed kent. Het zou daarom niet fair zijn om Durham te bekritiseren. Als hij inderdaad met De Hond heeft gewerkt zoals nu wordt beweerd, dan treft hem geen blaam.”
Volgens de objectieve analist wordt het tijd dat men in zowel media als politiek voorzichtiger omgaat met oordelen gebaseerd op aannames.
“We zijn snel met veroordelen, maar traag met erkennen wanneer iemand onterecht is aangesproken.”
Hij roept op tot een open, eerlijke dialoog over de rol van peilingen en de personen erachter. “Dit is niet zomaar een kwestie van wie er gelijk heeft. Dit gaat over reputaties en de waarheid.”

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.