Een Surinaamse delegatie zal in Parijs aanwezig zijn voor de wereldpremière van de documentaire Monikondee (Land van Geld), geregisseerd door Tolin Alexander, Lonnie Van Brummelen en Siebren de Haan.
De film wordt vertoond tijdens het 47e internationale festival Cinéma du Réel, dat plaatsvindt van 22 tot 29 maart in prestigieuze bioscopen aan de linkeroever van Parijs.
De film biedt een unieke kijk op het dagelijks leven langs de Marowijne-rivier, waar een bootsman fungeert als verteller en gids door deze gedeelde grens tussen Suriname en Frankrijk.
Ter voorbereiding op de première werd de filmploeg ontvangen op de Surinaamse ambassade in Parijs, waar ambassadeur Nicolas de Lacoste en regisseur Tolin Alexander spraken over initiatieven voor het behoud van cultureel erfgoed in beide landen.
Er werd ook aandacht besteed aan het bevorderen van culturele uitwisselingen tussen Suriname en Frans-Guyana, met name rond Tembe-kunst en ontwikkelingen in Moengo en Albina.

M.P. Wong maakt deel uit van het freelance redactieteam van GFC Nieuws.
Voor contact: info@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.