Directeur in Paramaribo laat werknemers betalen voor zijn eigen feest

verjaardag feest werk kantoor

Een opmerkelijke situatie binnen een bedrijf in Paramaribo zorgt voor gefronste wenkbrauwen en boze reacties.

Werknemers kregen onverwachts een bericht van het management: de directeur wil zijn ‘bigi yari’ groots vieren en een deel van het personeel werd gevraagd om bij te dragen aan de feestkosten.

Een werknemer van het middelgrote bedrijf, die om begrijpelijke redenen anoniem wil blijven, bevestigt aan GFC Nieuws Lifestyle dat het verzoek per interne e-mail is verstuurd.

“Het is niet verplicht, maar het voelt heel ongepast,” zegt ze. “Hij verdient vele malen meer dan wij en toch moeten wij betalen voor zijn feest? Het is de omgekeerde wereld.”

Binnen de organisatie zorgt de kwestie voor oproer. Veel personeelsleden begrijpen niet waarom juist zij moeten bijdragen aan een viering voor iemand met aanzienlijk meer financiële middelen.

“Wij zijn relatief nietszeggend en hij is de eigenaar. Het is raar,” voegt de werknemer toe.

Of de directeur zelf van het initiatief op de hoogte is of dat het management dit op eigen houtje heeft opgezet, is nog niet duidelijk.

Ook is onbekend hoe de situatie zich verder zal ontwikkelen.

Voorlopig blijft het een onderwerp van discussie onder het personeel, waarbij sommigen vrezen dat weigeren gevolgen kan hebben voor hun positie.

Foto ter illustratie.