Vrouw uit Wanica durft geen aangifte te doen uit angst voor invloedrijke zakenman

vrouw dame hoofd achteren

Een vrouw uit het Surinaamse district Wanica die verwikkeld is in een ernstig conflict met een kapitaalkrachtige zakenman, durft geen aangifte te doen bij de politie.

Ze vreest dat haar klacht niets zal uitrichten vanwege de macht en connecties van de zakenman binnen zowel het politiekorps als de politieke wereld. Dit heeft GFC Nieuws uit betrouwbare bron vernomen.

Het slachtoffer is ervan overtuigd dat de zakenman zodanig veel invloed heeft, dat hij zich vrijwel onaantastbaar waant.

Ondanks dat ze van mening is dat er een strafbaar feit is gepleegd, ziet ze geen enkele kans op gerechtigheid.

In een bericht via WhatsApp aan een vriendin schreef ze: “Een heleboel politiemensen krijgen geld en giften van hem. Het heeft geen enkele zin dat ik naar de politie ga. Ik maak geen kans. Hij is ook goed bevriend met de politieke wolven.”

Deze situatie schetst een zorgwekkend beeld van de rechtstaat in Suriname.

Het roept vragen op over de mate waarin invloedrijke personen hun macht kunnen gebruiken om zichzelf te beschermen tegen juridische consequenties.

Volgens kenners is dit niet de eerste keer dat dergelijke beschuldigingen de ronde doen.

Corruptie en belangenverstrengeling blijven een hardnekkig probleem in Suriname en dit soort gevallen versterken het beeld dat rechtvaardigheid niet voor iedereen gelijk is.

Ondertussen blijft het slachtoffer in angst leven, niet wetend welke stappen ze nog kan nemen. Voor haar is duidelijk dat ze het alleen moet zien op te lossen, want ze gelooft niet dat de wet haar zal beschermen.

Foto ter illustratie.