Eugene van der San: NDP kan bij verkiezingen 18 tot 26 zetels behalen

politieke partijen

Van der San acht het mogelijk dat de NDP, mits eenheid en stabiliteit binnen de partij behouden blijven, zelfs 26 zetels kan behalen.

Van der San acht het mogelijk dat de NDP, mits eenheid en stabiliteit binnen de partij behouden blijven, een solide groei kan realiseren.

Hij wijst op de massale opkomst bij de uitvaart van Bouterse, wat volgens hem aantoont dat de groep kiezers die de partij in 2015 aan 26 zetels hielp, nog steeds bestaat en mogelijk iets wil terugdoen voor de overleden oud-president. Hij benadrukt echter dat het aan de NDP zelf ligt of deze electorale steun wordt omgezet in zetels.

Uit de analyse blijkt dat de 51 zetels in het parlement als volgt verdeeld kunnen worden:

De NPS, die nu 6 zetels heeft, kan met een 50% groei uitkomen op 9 zetels.

De PL, die momenteel 1 zetel bezit, kan met een 200% groei stijgen naar 3 zetels.

De ABOP, die nu 5 zetels heeft, kan met een 16,7% groei op 6 zetels uitkomen.

De BEP, die momenteel 1 zetel heeft, zou met een 100% groei kunnen verdubbelen naar 2 zetels.

Overige partijen, zoals A20, PRO en DOE, kunnen samen naar schatting 2 tot 3 zetels behalen.

Na deze verdelingen blijven er 29 zetels over voor de NDP en de VHP. Van der San merkt op dat de regerende partij, de VHP, als de gebeten hond wordt gezien in het politieke veld.

De NDP, die momenteel 13 zetels heeft, kan met een groei van minimaal 40% stijgen naar 18 zetels. Hiermee blijven er nog 11 zetels over, waarvan de verdeling afhangt van de verdere electorale dynamiek.

Volgens van der San zou de Arena Partij van Max Gazi een onverwachte factor kunnen worden in de verkiezingen van 2025.

Het blijft afwachten hoe de politieke verschuivingen zich zullen ontwikkelen in aanloop naar 25 mei 2025.